Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

16.01.2023
Czyta się kilka minut
MICHAŁ WOJCIECHOWSKI / REPORTER
N

NIEKONSTYTUCYJNA

Sejm przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym, co ma pozwolić na zakończenie sporu PiS z Komisją Europejską i odblokowanie pieniędzy z KPO. Podczas głosowania doszło do rozłamu zarówno w łonie rządu („Nie zamierzamy oddawać władzy Donaldowi Tuskowi i tej zgrai kolaborantów niemieckich” – grzmiał Zbigniew Ziobro, choć Mateusz Morawiecki nawoływał do „trudnego kompromisu”), jak opozycji: przeciw niekonstytucyjnej ustawie była Polska 2050, a PO wstrzymała się od głosu („powrót rządów prawa w Polsce będzie możliwy po wygranych wyborach” – tłumaczył Tusk).

NIEPROFESJONALNA

„Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj, tylko profesja, jaką się zajmuje, jest niszczeniem na zlecenie władzy przeciwników politycznych tej władzy. I robią to perfekcyjnie, są tak profesjonalni, że tylko pozazdrościć” – powiedział Donald Tusk. Telewizja publiczna nadała tę wypowiedź w postaci: „Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj”.

NIEZASTĄPIONA

Profesjonalna jest również Janina Goss (na zdjęciu): zasiadająca już w przeszłości w radach nadzorczych TVP czy Polskiego Radia, PGE czy BOŚ, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego tym razem znalazła się w radzie nadzorczej Orlenu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]