Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.10.2022
Czyta się kilka minut
27 września – 3 października
O

OPAMIĘTANIE

Dwóch dni przemyśleń potrzebował Radosław Sikorski, by usunąć swój twitterowy wpis niemal wprost dziękujący Amerykanom za uszkodzenie Nord Streamu. Choć innym ekspertom wybuchy jawiły się jako rosyjska prowokacja, to były minister i przyjaciel USA postanowił być jak zwykle oryginalny. Nie wyszło. Żona ponoć nie była zadowolona.

ODLOT

Kontent był jednak Jarosław Kaczyński, któremu ten wybryk zapisał się jako kolejny dowód na temat PO – Samo Zło. Prezes błysnął przy okazji humorem, komentując głosy uznające wpis Sikorskiego za niegroźną ekstrawagancję. „Ekstrawagancja to jakby przyszedł na przyjęcie dyplomatyczne w slipkach”. Potem jednak wrócił do starych proroctw: „Polska ma być zmieniona przez wielką ofensywę antykultury”.

ODBICIE

Osobliwe wypowiedzi i zamęt na rządowych szczytach już chyba nikogo nie zaskakują, bo PiS-owi poprawiły się sondaże. W sumie nie ma się co dziwić. Opozycja bawi się w Hamleta: „Dwie czy jedna koalicja? Oto jest pytanie”. Naród to już znudziło, bo wciąż nie wie, jakiej ci państwo chcą dla nas Polski. Na dokładkę zobaczyli w tym gronie Jarosława Gowina. To zaś może znaczyć dosłownie wszystko.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]