Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

24.05.2021
Czyta się kilka minut
18–24 maja
ZBYSZEK KACZMAREK / GAZETA POLSKA / FORUM
W

WÓDZ PRZEMÓWIŁ

„Chcę, żeby to było jasno powiedziane: to była moja osobista decyzja, by spróbować skorzystać z doświadczenia bawarskiego i kanadyjskiego w organizacji takich głosowań” – powiedział Jarosław Kaczyński o nieudanych wyborach korespondencyjnych w wywiadzie dla „Sieci”. W innej z serii rozmów publikowanych w tych dniach, pytany przez „Wprost” o prawo antyaborcyjne prezes PiS powiedział: „Wiem, że są ogłoszenia w prasie, które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić, taniej lub drożej”.

MISTERNY PLAN

„Plan był taki: pozbawiony głosów ziobrystów, eurosceptycznych konfederatów i wsparcia zjednoczonej opozycji Jarosław Kaczyński przegrywa kluczowe głosowanie nad ratyfikacją Krajowego Planu Odbudowy, nie wytrzymuje, wpada na sejmową mównicę, zaczyna krzyczeć i dochodzi do przesilenia” – usłyszeli dziennikarze „Newsweeka” od wysoko postawionego polityka opozycji.

RUCHY TRANSFEROWE

Trudno się dziwić, że ta ostatnia ulega dekompozycji: szeregi PO opuściła Róża Thun. Na razie nie wiadomo, czy europosłanka przystąpi do Polski 2050 Szymona Hołowni, podobnie jak dysydent z klubu PiS, b. minister zdrowia Wojciech Maksymowicz.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]