Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

10.12.2018
Czyta się kilka minut
3 – 9 grudnia
P

Pracowity jak premier

Zachwycające jest wyjaśnienie rzeczniczki rządu na temat opisanej przez „News­week” rozmowy Mateusza Morawieckiego i Zygmunta Solorza, kilka dni przed ujawnieniem afery KNF: oto premier dużego państwa i potężny biznesmen spotkali się z inicjatywy prezesa Centrum Opatrzności Bożej w związku z przygotowaniami do Święta Niepodległości, którego część obchodów odbyła się w Wilanowie i była relacjonowana przez media. Strach pomyśleć, ilu jeszcze rzeczy musi osobiście doglądać nasz premier.

Figura czy figurant

Prokuratura ma mnóstwo roboty nie tylko wokół afery KNF, której dogląda Zbigniew Ziobro (jego komentarz w sprawie pobicia Wojciecha Kwaśniaka, wspomniany w komentarzu na str. 9, przypomina usprawiedliwianie gwałciciela tym, że jego ofiara nosiła minispódniczkę): prezes Radia Rzeszów złożył zawiadomienie o możliwym znieważeniu prezydenta wobec dziennikarki tej rozgłośni, w której audycji jeden ze słuchaczy określił Andrzeja Dudę mianem figuranta. Tym razem śledczy odmówili wszczęcia postępowania.

Dowody na prawdę

Lech Wałęsa ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za twierdzenie, że prezes PiS wydał bratu polecenie lądowania w Smoleńsku, nie musi natomiast przepraszać za słowa, że jego adwersarz „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie”. Były prezydent jest niezadowolony: „Wydawało mi się, że sąd dąży do ustalenia prawdy. W przypadku mojego konfliktu z Kaczyńskimi sąd nie chce ustalić prawdy, chce jednak dowodów na prawdę”.

Bez komentarzy

Po śmierci posłanki Jolanty Szczypińskiej na antypisowskich portalach pojawiły się obraźliwe wpisy, a Onet poinformował, że zawiesza możliwość dyskutowania o informacjach pojawiających się w serwisach Wiadomości i Kultura. Są komentarze, których lepiej nie czytać.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]