Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.12.2017
Czyta się kilka minut
27 listopada – 3 grudnia
N

Nie ma tygodnia...

...bez prasowych doniesień o incydentach wymierzonych w cudzoziemców. Tym razem „Polska The Times” informuje o pobiciu na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi trzech mężczyzn za to, że rozmawiali po niemiecku; w warszawskiej restauracji kelnerka znieważyła obsługiwanego Turka.

Nie ma imprezy…

…Radia Maryja bez licznej obecności polityków PiS i członków rządu. W obchodach nieokrągłej, 26. rocznicy powstania rozgłośni uczestniczyli m.in. szef MON, ministrowie środowiska i sprawiedliwości, a szefowa Kancelarii Premiera odczytała pismo od swojej szefowej (deklamacji listu Jarosława Kaczyńskiego podjął się minister spraw wewnętrznych).

Nie ma rekonstrukcji

Nieodwoływalność skonfliktowanego z prezydentem ministra obrony Antoniego Macierewicza została przedłużona deklaracją tego ostatniego, że doprowadzi zadanie do końca i wiosną przedstawi materiał dowodowy w sprawie katastrofy smoleńskiej, oparty – jak się wyraził – „nie na bzdurach, na prawdzie”.

Nie ma zgody

W Gdańsku rozpoczął się proces wytoczony przez Jarosława Kaczyńskiego Lechowi Wałęsie. Prezes PiS domaga się przeprosin i 30 tys. zł wpłaty na cele społeczne za wpisy na Facebooku, opublikowane w 2016 r., sugerujące m.in., że Kaczyński „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie” i że wydał polecenie „wrobienia” Wałęsy we współpracę z organami bezpieczeństwa PRL.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]