Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.12.2017
Czyta się kilka minut
27 listopada – 3 grudnia
N

Nie ma tygodnia...

...bez prasowych doniesień o incydentach wymierzonych w cudzoziemców. Tym razem „Polska The Times” informuje o pobiciu na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi trzech mężczyzn za to, że rozmawiali po niemiecku; w warszawskiej restauracji kelnerka znieważyła obsługiwanego Turka.

Nie ma imprezy…

…Radia Maryja bez licznej obecności polityków PiS i członków rządu. W obchodach nieokrągłej, 26. rocznicy powstania rozgłośni uczestniczyli m.in. szef MON, ministrowie środowiska i sprawiedliwości, a szefowa Kancelarii Premiera odczytała pismo od swojej szefowej (deklamacji listu Jarosława Kaczyńskiego podjął się minister spraw wewnętrznych).

Nie ma rekonstrukcji

Nieodwoływalność skonfliktowanego z prezydentem ministra obrony Antoniego Macierewicza została przedłużona deklaracją tego ostatniego, że doprowadzi zadanie do końca i wiosną przedstawi materiał dowodowy w sprawie katastrofy smoleńskiej, oparty – jak się wyraził – „nie na bzdurach, na prawdzie”.

Nie ma zgody

W Gdańsku rozpoczął się proces wytoczony przez Jarosława Kaczyńskiego Lechowi Wałęsie. Prezes PiS domaga się przeprosin i 30 tys. zł wpłaty na cele społeczne za wpisy na Facebooku, opublikowane w 2016 r., sugerujące m.in., że Kaczyński „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie” i że wydał polecenie „wrobienia” Wałęsy we współpracę z organami bezpieczeństwa PRL.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]