Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

13.05.2019
Czyta się kilka minut
6 – 12 maja
K

Kardynał na Lesbos

100 tys. dolarów od papieża Franciszka dla greckiego Caritasu przekazał kard. Konrad Krajewski. Pieniądze przeznaczone będą na pomoc uchodźcom, z którymi papieski jałmużnik spotkał się w ubiegłym tygodniu w obozie Moria na wyspie Lesbos. Trzy lata temu, w szczycie greckiego kryzysu migracyjnego, to właśnie miejsce odwiedził papież. Dziś o „bramie do Europy”, która dla tysięcy osób stała się więzieniem, mało kto pamięta.

Stróżewski wyróżniony

Wieloletni współpracownik „Tygodnika Powszechnego” prof. Władysław Stróżewski został odznaczony przez papieża Orderem św. Sylwestra, przyznawanym osobom świeckim za zasługi dla Kościoła oraz w dziedzinie nauki i sztuki. W ostatnich dniach emerytowany profesor filozofii UJ otrzymał też doktorat honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Naszemu Przyjacielowi serdecznie gratulujemy!

Asia Bibi już w Kanadzie

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, która spędziła osiem lat, czekając na egzekucję za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, wyjechała z Pakistanu do Kanady. Sąd uniewinnił Bibi w październiku 2018 r., a w styczniu Sąd Najwyższy Pakistanu oddalił apelację fundamentalistów islamskich.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]