Reklama

Ładowanie...

Kościół nie jest tajemnicą

24.03.2014
Czyta się kilka minut
„Dla mnie największe grzechy mediów to te, które idą drogą kłamstwa, i jest ich trzy: dezinformacja, pomówienie i zniesławienie. (...) Od tych trzech grzechów, proszę was, trzymajcie się z daleka” –

– mówił papież podczas spotkania z delegacją włoskich mediów katolickich 22 marca.
Te słowa papieża można oczywiście skomentować wybrzydzając na media polskie, „liberalno-lewicowe”, okropne. Nie są one na pewno przykładne, niechęć do Kościoła przesłania im nieraz oczy, a ignorancja czasem aż piszczy, nie mówiąc o niezrozumieniu, że Kościół, jak stara ciotka, wymaga trochę szacunku. Tyle że o wzory moralne niełatwo także w środkach przekazu katolickich, kościelnych wręcz. Są one rozmaite, ale dominuje model wcale nie idealny. Nie myślę o mediach ojca Rydzyka, na ich temat nie ma co mówić, tam dezinformacja, pomówienie, zniesławienie są na porządku dziennym. Myślę o sposobie informowania w diecezjalnych tygodnikach katolickich.
Ich grzech to swoista dworskość. O tym, co jest w Kościele paskudne, informują niechętnie, z opóźnieniem, półgębkiem. Tak było ze...

2272

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]