Reklama

Kościół naszych marzeń

Kościół naszych marzeń

29.11.2011
Czyta się kilka minut
Kościół jest naszym domem nie w znaczeniu zamkniętej twierdzy, ale w rozumieniu ewangelicznym: W domu Ojca mego jest mieszkań wiele.
T

To piękne, że czas Kościoła płynie własnym rytmem. Rok kościelny, jakkolwiek byłby w naszym laicyzującym się świecie zapomniany czy lekceważony, otwiera przestrzeń, w której można się schronić przed frenetycznym rytmem spraw doczesnych. Chrześcijanie, bez uciekania z "normalnego" życia, zawsze się mogą schronić w ten inny wymiar. Bo chrześcijanie - jak napisał w II wieku autor Listu do Diogneta - "mieszkają w miastach greckich i barbarzyńskich, jak komu wypadło, stosują się do miejscowych zwyczajów w ubraniu, jedzeniu, sposobie życia, a przecież samym swoim postępowaniem uzewnętrzniają owe przedziwne i wręcz nie do uwierzenia prawa, jakimi się rządzą".

Przypadający w tym roku na 27 listopada "kościelny Nowy Rok" wyznaczył początek kolejnego etapu realizowania duszpasterskiego programu Kościoła w Polsce. "Program duszpasterski" to coś innego niż np. planowa...

4027

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]