Reklama

Korzenny Korzeniowski

Korzenny Korzeniowski

30.07.2019
Czyta się kilka minut
„Spośród wszelkich książek, jakie od najdawniejszych czasów powstały dzięki ludzkiemu talentowi i zabiegom, tylko te, które traktują o gotowaniu, są, z punktu widzenia moralnego, ponad wszelkimi podejrzeniami.
ADOBE STOCK
K

Książka kucharska ma jeden jasny cel. Trudno sobie wyobrazić, by miała inne zadanie niż takie, by przyczynić się do przyrostu szczęścia ludzkości”. 96 lat mija, odkąd Joseph Conrad napisał wstęp do „Poradnika gotowania dla małego gospodarstwa domowego” swojej żony Jess. Czy raczej powinienem powiedzieć Józef Konrad Korzeniowski? Boris Johnson, obiecując rychły brexit, nawet się nie spodziewa, że pierwszym ciosem, jaki spadnie na Królestwo, które z niesmakiem musiała mu powierzyć w zarząd najcierpliwsza z królowych, będzie nota polskiej ambasady z żądaniem, aby jego naród zaprzestał przywłaszczać sobie zasługi wielkiego Polaka, cóż z tego, że spisane po angielsku. Niech wyjście z Unii ich zaboli, polska dyplomacja będzie miała wreszcie jakiś godny cel.

Korzeniowski nie ukrywa, że o gotowaniu nie ma pojęcia i że powoduje nim tylko „uczucie serdecznego zainteresowania”, z którym...

5746

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]