Reklama

Konwój dotarł do Berlina

Konwój dotarł do Berlina

19.08.2014
Czyta się kilka minut
Rosyjski konwój z rzekomą pomocą humanitarną wciąż nie dojechał do potrzebujących w Donbasie, ale wygląda na to, że spełnia swoje zadanie polityczne.
P

Po kilku dniach międzynarodowych gorączkowych rozważań na temat rosyjskich celów widać, że prawie 300 ciężarówek spowodowało reaktywację martwych od ponad miesiąca negocjacji z udziałem Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji. Prowokacja zatem się udała, bo Zachód przejął się możliwością otwartej ingerencji zbrojnej Moskwy na wschodzie Ukrainy.
Niedzielne rozmowy czterech ministrów w Berlinie nie przyniosły jednak efektu, i choć będą kontynuowane, to trudno liczyć, że efekt przyniosą. Kijów demonstruje pozycję asertywną, a pozostali gracze przy stoliku nie są w stanie skłonić go do ustępstw. Zatem znowu pat. Można ponownie postawić pytanie: w co gra Rosja? Odpowiedź nie będzie jednak oryginalna, bo Rosja gra o to samo, co wcześniej: o Ukrainę w sferze swoich wyłącznych wpływów.
Kilka dni temu Władimir Putin wezwał na Krym rosyjską elitę polityczną, ale w przemówieniu – wbrew...

1883

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]