Reklama

Konkurs

Konkurs

26.06.2007
Czyta się kilka minut
Na początku czerwca odbył się konkurs. Stanęły do niego dwie kandydatki. Jedna znana szeroko nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami, druga związana tylko z pewną grupą ludzi. Jedna opisywana wielokrotnie w różnych wywiadach, esejach, artykułach i wierszach, druga nieciesząca się specjalnym rozgłosem. Jedna radosna, wylewna i roześmiana, druga raczej skryta i o usposobieniu ponurym.
Z

Zwracano uwagę, że z powodu tych diametralnych różnic obie kandydatki nie powinny startować w tym samym konkursie. Ta druga miała jednak tak potężnych sponsorów, że to przesądziło sprawę.

Konkurs odbył się w Narodowym Domu Kultury i Historii, a kandydatkami były dwie daty: 4 czerwca 1989 r. i 4 czerwca 1992 r.

Co to było

Ciekawa jestem, co jeszcze wymyśli minister edukacji narodowej? Były już matury z niezdanym przedmiotem, "trójki" spadające jak jastrząb na upatrzoną szkołę, ewolucje wokół teorii ewolucji, fajerwerk lektur szkolnych. A czas płynie i wciąż upomina się o nowe.

Pamiętam - z okresu dzieciństwa - przedstawienia cyrkowe. Bardzo je lubiłam, z wyjątkiem występów klaunów. Zwłaszcza tych, którzy "pomagali" pracownikom cyrkowym w zmianie dekoracji lub uprzątnięciu areny. Klauni...

2049

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]