Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kongres wielu kultur

Kongres wielu kultur

10.10.2016
Czyta się kilka minut
Nie ma jednej polskiej kultury, jest ich cały archipelag. Niestety, słabo się one ze sobą komunikują – usłyszeliśmy na zakończenie obrad.
Podczas Kongresu odbyła się manifestacja „Nie oddamy wam kultury” Fot. Michał Dyjuk / FORUM
W

W miniony weekend odbył się w Warszawie Kongres Kultury. Był inicjatywą obywatelską. Jego program tworzono oddolnie. Zgłoszono ponad 300 tematów debat, spośród których w internetowym głosowaniu wyłoniono 42, podzielonych na osiem sekcji tematycznych: „Edukacja”, „Europa, migracje, wielokulturowość”, „Kultura dzieci i młodzieży”, „Kultura i demokracja”, „Odbiorcy, uczestnicy, użytkownicy”, „Organizacja, samoorganizacja, instytucjonalizacja”, „Polityki kulturalne” oraz „Twórcy”. Największą liczbę głosów zdobył temat zaproponowany przez Joannę Olech: „Czy kultura dla dzieci ma płeć? Dlaczego tracimy chłopców dla kultury i jak temu zapobiec?”.

Wielu kwestii jednak w ogóle nie poruszono, bo w głosowaniu zdobyły zbyt mało głosów (w tym wszystkie związane z mediami cyfrowymi). Nieprzypadkowo wielokrotnie podczas obrad padało pytanie o „prześlepienia”, o to, co pomijane, przemilczane...

10641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

stać się częścią kongresu w duchu multikulti. On robi swój Kulturkampf, dyskutował nie będzie.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]