Reklama

Inna Rzeczpospolita jest możliwa?

Inna Rzeczpospolita jest możliwa?

20.11.2017
Czyta się kilka minut
Podczas Forum Przyszłości Kultury chodziło o wynegocjowanie minimum wspólnoty wartości oraz wypracowanie własnego języka pozwalającego nazwać i opisać rzeczywistość.
Forum Przyszłości Kultury, Warszawa, 18 listopada 2017 r. AREK DRYGAS
K

Kultura jest jednym z pól i jednocześnie przedmiotem coraz mocniejszego sporu politycznego. Jego stawka jest podobna jak wówczas, gdy przed stu laty kształtowała się polska niepodległość i gdy wcześniej, przed dwoma wiekami, zawiodły wysiłki, by niepodległość uratować” – podkreślili organizatorzy Forum Przyszłości Kultury, które odbyło się 18 i 19 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Forum poprzedził cykl debat m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie czy Szczecinie. Powstały teksty specjalnie zamówione z tej okazji. Będą też kolejne działania.

Wojna kultur?

Forum nie miało ambicji stworzenia przestrzeni łączącej rozmaite poglądy ideologiczne i polityczne. Nie chodziło też o tworzenie jednolitego frontu niezgody na działania obecnego obozu władzy, lecz o wynegocjowanie minimum wspólnoty wartości oraz wypracowanie własnego języka pozwalającego nazwać i...

9983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]