Reklama

Konflikt między Holandią, a Turcją

Konflikt między Holandią, a Turcją

13.03.2017
Czyta się kilka minut
Narasta spór Turcja–Zachód po tym, gdy Holandia zabroniła wjazdu tureckiemu ministrowi spraw zagranicznych, zaś minister ds. rodziny nie wpuściła do konsulatu w Rotterdamie i deportowała na granicę z Niemcami.
Fot. Emrah Gurel / AP / EAST NEWS
P

Politycy z Ankary chcieli wziąć udział w wiecu przed referendum nt. wprowadzenia w Turcji systemu prezydenckiego (w Holandii żyje blisko 2,5 mln Turków). Prezydent Erdoğan nakazał w odwecie zamknięcie holenderskiej ambasady, zapowiedział sankcje gospodarcze, a Holendrów porównał do nazistów. Tymczasem tureckie wiece odwołały na swoim terytorium także Austria, Szwajcaria i Niemcy. Na zdjęciu: protest Turków przed konsulatem Holandii w Stambule. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]