Reklama

Ładowanie...

Kolejna afera z Millerem w tle

11.04.2004
Czyta się kilka minut
Były minister skarbu Wiesław Kaczmarek (do niedawna członek SLD) ujawnił niespodziewanie kulisy aresztowania przed dwoma laty przez UOP i w efekcie usunięcia ze stanowiska ówczesnego prezesa koncernu Orlen Andrzeja Modrzejewskiego: Kaczmarek twierdzi, że akcję UOP poprzedziła narada, w której prócz niego brał udział premier, minister sprawiedliwości Barbara Piwnik i szef UOP Zbigniew Siemiątkowski.
L

Leszek Miller oskarżenie odrzuca: zapewnia, że Kaczmarek kłamie i żadne decyzje w sprawie aresztowania Modrzejewskiego (miało ono miejsce następnego dnia) podczas narady nie zapadły. Siemiątkowski twierdzi, że UOP wykonywał tylko polecenie prokuratury. Prokuratura ripostuje, że zlecając zatrzymanie opierała się na informacji od pewnego kapitana UOP.

To kolejny sygnał o patologicznych mechanizmach podejmowania decyzji w rządzie Millera. Dlaczego premier osobiście i tak bardzo angażował się w zmianę na stanowisku prezesa jednej (choć ważnej) spółki, skoro zmiany tej mógł dokonać, i w końcu dokonał dwa dni po zatrzymaniu Modrzejewskiego sam Kaczmarek? Zasłanianie się tezą, że Modrzejewski mógł podpisać niekorzystną umowę w sprawie dostaw ropy wygląda na zasłonę dymną. Są dwie możliwości: albo decyzję o zatrzymaniu szefa “Orlenu" podjęto na najwyższym z możliwych...

1833

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]