Reklama

Kolaż

Kolaż

06.02.2012
Czyta się kilka minut
Miała sto sześćdziesiąt szuflad. Nie była tak surowa jak Miłosz. Była surowa dla czytelników. Biwakowała. Wędkowała. Gromadziła bibeloty. Była kajakarką. Zapaloną grzybiarką. Komunistką. Damą. Nihilistką. Nigdy nie przeprosiła.
W

Wielokrotnie się dystansowała. Była partyjna. Była bardzo ciepła. Była bardzo chłodna. Nie angażowała się. Angażowała się. Jej wiersze były bardzo proste. Jej wiersze były bardzo skomplikowane. Zastanawiała się nad fenomenem życia. Śmierci. Była fanką Andrzeja Gołoty. Znała się na boksie, jak mało kto. W ogóle nie znała Gołoty. Woody Allen znał wszystkie jej wiersze. Napisała około 300 wierszy. Oglądała „Taniec z gwiazdami”. Lubiła żurek. Nie lubiła przemocy. Należała do krakowskiej socjety. W Krakowie nie ma socjety. Była pozytywistką. Nic dwa razy się nie zdarza. Dostała Nobla kosztem Herberta. Z powodów ideologicznych. Robiła kolaże.

***

Pogrzeb
„tak nagle, kto by się tego spodziewał”
„nerwy i papierosy, ostrzegałem go”
„jako tako, dziękuję”
„rozpakuj te kwiatki”
„brat też poszedł na serce, to pewnie...

2230

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]