Reklama

Kobieta z własną historią

Kobieta z własną historią

29.11.2011
Czyta się kilka minut
Danuta Wałęsa: Świat się zmienia i my, kobiety, chcemy, żeby mężczyźni też się rozwijali.
D

Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice". 540 stron, dedykacja: "Moim dzieciom". Na zdjęciu dama w eleganckiej garsonce, biało-niebieskim kapeluszu, ze sznurem pereł. Ale treść nijak ma się do celebryckiej okładki. Ciężkie dzieciństwo na wsi, znienawidzone prace w polu i przy szorowaniu podłogi w drewnianym domku krytym eternitem, bez prądu. Marzenia nastolatki, żeby mieć męża, dzieci, może nawet samochód. Osiem ciąż i ciężkich porodów. Wyprawa na wieś po świniaka, w grudniu 1981, żeby wyżywić rodzinę, gdy mąż został internowany. Samotność, odkąd on zajął się polityką. Strach o dzieci, gdy sięgnął po najwyższe zaszczyty w państwie.

"Życie człowieka można porównać do drzewa, które ma korzenie, gałęzie i liście. Urodziłam się w 1949 roku w Kolonii Krypy pod Węgrowem na Mazowszu. Ale nigdy nie wyobrażałam sobie swojego życia w miejscu, w którym przyszłam na świat....

15322

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]