Reklama

Kluby „Tygodnika Powszechnego”

Kluby „Tygodnika Powszechnego”

20.05.2013
Czyta się kilka minut
Jak się czuje nasz czytelnik, gdy słyszy kąśliwe uwagi o swoich ulubionych autorach (ks. Tischner, abp Życiński, bp Pieronek, ks. Prusak, o. Wiśniewski...) – i to nie z ust wrogów Kościoła? W tej atmosferze niejeden pyta, czy to ten sam Kościół.
O

O działalności klubów „Tygodnika Powszechnego” systematycznie informujemy na tych łamach, widzę jednak potrzebę nieco szerszej ich prezentacji.
Wszystkie, które powstały od 2008 r. – jest ich już jedenaście – i które nadal powstają, są dziełem inicjatywy oddolnej naszych czytelników, nie redakcji. Oni sami, rozproszeni i sobie nieznani, odkryli potrzebę spotkania i wymiany myśli z ludźmi myślącymi podobnie. Daje do myślenia to, że ten ruch klubowy pojawił się w ostatnich latach.
Być może wpłynął na to klimat, jaki został wytworzony wokół „Tygodnika”, przyprawiana mu opinia pisma niebezpiecznego, liberalnego, jeśli nie wręcz heretyckiego. Kiedy wierni słyszą w swoim kościele parafialnym zachętę do nabywania i czytania sprzedawanej tam prasy katolickiej, na ogół odkrywają, że wśród proponowanych czasopism nie uświadczysz „Tygodnika Powszechnego”. Pytanie o...

4374

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]