Reklama

Kłopot z odmianą

Kłopot z odmianą

14.12.2010
Czyta się kilka minut
Pojawienie się nowego ugrupowania przypomina egzamin ze śpiewu - jeszcze nie otworzyłeś ust, a słyszysz werdykt: "Ale fałszuje". Jedni wyrokują: to PiS-bis. Inni mają pretensje o nazbyt miękką postawę wobec PO. Wszyscy podkreślają: za dużo polityki wizerunkowej.
D

Dla nich pożegnanie ze starym światem nałożyło się na powitanie nowego. Zaledwie parę dni temu grupa liderów nowego ugrupowania pojechała do Krakowa na uroczystość wmurowania tablicy ku czci Zbigniewa Wassermanna, polityka PiS, który zginął w smoleńskiej katastrofie. Spotkali tam zwolenników swej poprzedniej partii. Joanna Kluzik-Rostkowska została wybuczana podczas przemówienia pod tablicą, a posłanka PiS Beata Kempa oznajmiła, że Wassermann na pewno potępiłby zdrajców. Ale najbardziej przykre sceny rozegrały się w kościele. Michał Kamiński spotkał się oko w oko z kobietą, która chciała go przekląć, bo "jest przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu". Podobne doświadczenia miał Paweł Kowal. To było rozstanie przynajmniej z częścią dawnego zaplecza: przaśną, pełną gwałtownych emocji, choć jakoś tam autentyczną.

Ile stracił Kaczyński?

...
10105

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]