Reklama

Klaszczący

Klaszczący

28.08.2005
Czyta się kilka minut
Na marginesie oglądanych i nasłuchiwanych wieści z Kolonii lektura notatek o. Jana Góry w miesięczniku W drodze. Dziwnie korespondują z tym, czego słucham i co oglądam. Duszpasterz z Lednicy i Jamnej nie opowiada tym razem o wielkich wydarzeniach, które rok po roku organizuje, lecz o swoich spostrzeżeniach w tygodniu, w którym jego młodzi mieli pomagać mu w porządkach i remontach.
M

Można by to opowiadanie określić jako serdeczne westchnienie ojca, kochającego swoje dzieci z całego serca, ale załamującego nad nimi ręce. Bo tacy fajni i sympatyczni, a tak rozpaczliwie niepotrafiący pracować, o wymaganiu czegokolwiek od siebie samych już nie wspominając. Czego oni uczą się w domu - pyta siebie duszpasterz, zastanawiając się, czy w ogóle w życiu rodzinnym jego owieczek istnieje coś, co nazywa się wymaganiami albo regułami postępowania, choćby w najbardziej prozaicznych dziedzinach.

Patrzę teraz na migawki sprzed katedry kolońskiej, z brzegów Renu usianych tysiącami flag i transparentów. Każda transmisja, nawet najkrótsza, przekazuje chóralne okrzyki i śpiewy, a dziennikarska ciekawość w pytaniach zadawanych korespondentom koncentruje się na jednym właściwie: czy młodzież jest dostatecznie entuzjastyczna i jak przyjmuje Papieża....

3521

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]