Reklama

Kilka ważnych przyczyn...

15.01.2009
Czyta się kilka minut
Nie jestem w najlepszej formie fizycznej, mam te 81 lat na karku, co dzień naokoło umierają młodsi ode mnie, może i mnie wkrótce przyjdzie pożegnać się z tym światem... - tekst odnaleziony w Archiwum Jerzego Turowicza
Jerzy Turowicz /fot. Wojciech Druszcz
R

Rzym, 22 kwietnia 1994

Tu chciałbym zapisać kilka przyczyn (nie najważniejszych!), dla których - jeśli Pan Bóg pozwoli - chciałbym pożyć jeszcze trochę, by zrobić czy też powiedzieć kilka rzeczy, które uważam za ważne. Mianowicie chciałbym jeszcze napisać kilka artykułów (takich, których się nie da napisać na kolanie...)

1) O wspaniałym, profetycznym projekcie Ojca Świętego, spotkania - w związku z nadchodzącym tysiącleciem - na Górze Synaj przedstawicieli chrześcijaństwa, judaizmu i islamu oraz o potrzebie, by Kościół zrobił "rachunek sumienia" ze swoich grzechów. (Nikt tego tak jasno przed Janem Pawłem II nie powiedział!)

2) Artykuł o Małej Siostrze Magdalenie od Jezusa i o założonej przez nią wspólnocie Małych Sióstr, jednym z najważniejszych i najpiękniejszych "znaków czasu" w życiu Kościoła dziś. (Artykuł ten "noszę" w...

8797

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]