Reklama

Kościół podróżujący

16.10.2018
Czyta się kilka minut
W pielgrzymowaniu widzę bardzo dzisiaj potrzebną formę urzeczywistniania się Kościoła.
Jan Paweł II podczas pielgrzymki w Brazylii. Fawele w Rio de Janeiro.
Jan Paweł II podczas pielgrzymki w Brazylii. Fawele w Rio de Janeiro.
J

JERZY TUROWICZ: Ojcze Święty, to już siódma podróż apostolska Waszej Świątobliwości, nie licząc podróży po Włoszech. Charakter i sens tych podróży są na ogół dobrze znane. Chciałbym jednak zapytać, jak Ojciec Święty widzi główne cele swoich pielgrzymek?
JAN PAWEŁ II: 
Niedawno starałem się dać odpowiedź na ten temat, przemawiając do pracowników Kurii Rzymskiej, których w przeddzień uroczystości św. Piotra i Pawła zaprosiłem do auli Pawła VI na szczególne spotkanie, ażeby tam dać wyraz głównym zadaniom i pracom pontyfikatu, w których uczestniczy cała Kuria Rzymska, zarówno kardynałowie, biskupi, kapłani, jak też i liczni współpracownicy świeccy. Otóż, w przemówieniu tym dość znaczny paragraf poświęcony jest tej właśnie sprawie owych podróży-pielgrzymek.

Czasem słyszy się głosy, że podejmuję je zbyt często. Podejmuję je jednak zawsze ze...

3450

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]