Reklama

Kiedy katolicki rodzic rozmawia o seksie

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Warto odłożyć do lamusa prymitywną wersję "katolickiej nauki o seksualności" i sięgnąć do nauczania Jana Pawła II oraz Benedykta XVI.
T

Temat nie nowy, wciąż od nowa podejmowany: jak dzieciom mówić o seksie? Od nowa podejmowany być musi, bo otaczający dziecko świat mówi dziś o seksie inaczej niż dwadzieścia lat temu. Inne są środki komunikowania, inny styl traktowania "tych spraw". Ewolucja czy rewolucja, idąca od skrępowanego milczenia do programów telewizyjnych, w których goście swobodnie opowiadają o swoich najintymniejszych seksualnych przeżyciach i doświadczeniach, sprawia, że co innego kłębiło się w głowinach nastolatków w latach 50. zeszłego stulecia, co innego w głowach tych, które oglądają programy Ewy Drzyzgi.

W debacie o tym, "jak mówić dzieciom?", w tle, czasem i nie w tle, lecz całkiem wyraźnie, zjawia się pytanie o to, jakie miejsce w tej rozmowie ma mieć odniesienie do zasad religijnych. Czy do takich rozmów w ogóle wprowadzać pojęcie grzechu? Czy się odwoływać do Bożych...

4329

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]