Reklama

Kiedy katolicki rodzic rozmawia o seksie

Kiedy katolicki rodzic rozmawia o seksie

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Warto odłożyć do lamusa prymitywną wersję "katolickiej nauki o seksualności" i sięgnąć do nauczania Jana Pawła II oraz Benedykta XVI.
T

Temat nie nowy, wciąż od nowa podejmowany: jak dzieciom mówić o seksie? Od nowa podejmowany być musi, bo otaczający dziecko świat mówi dziś o seksie inaczej niż dwadzieścia lat temu. Inne są środki komunikowania, inny styl traktowania "tych spraw". Ewolucja czy rewolucja, idąca od skrępowanego milczenia do programów telewizyjnych, w których goście swobodnie opowiadają o swoich najintymniejszych seksualnych przeżyciach i doświadczeniach, sprawia, że co innego kłębiło się w głowinach nastolatków w latach 50. zeszłego stulecia, co innego w głowach tych, które oglądają programy Ewy Drzyzgi.

W debacie o tym, "jak mówić dzieciom?", w tle, czasem i nie w tle, lecz całkiem wyraźnie, zjawia się pytanie o to, jakie miejsce w tej rozmowie ma mieć odniesienie do zasad religijnych. Czy do takich rozmów w ogóle wprowadzać pojęcie grzechu? Czy się odwoływać do Bożych...

4329

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]