Reklama

Ładowanie...

Keith Jarrett Gary Peacock Jack DeJohnette „Always Let Me Go” (2 CD) ECM Records, 2002

23.03.2003
Czyta się kilka minut
K

Keith Jarrett każdym nagraniem udowadnia, że jazz nie tylko może, ale wręcz musi być sztuką improwizacji. Co więcej, musi się nieustannie rozwijać. Oczywiście, żeby temu podołać, artysta winien dysponować zarówno wirtuozowskimi umiejętnościami i twórczą wyobraźnią, jak i artystyczną odwagą oraz siłą. Gdyby Jarrett nie był tym wszystkim obdarzony, zapewne nie nagrałby w drugiej połowie lat 70. solowych koncertów, jakie przeszły do historii i legendy jazzowej pianistyki i fonografii. Nagrywając na żywo, pianista przekonuje, że jazz pozostaje jazzem, dopóki powstaje tu i teraz, w naszej obecności.

W ciągu 20 lat współpracy z kontrabasistą Garym Peacockiem i perkusistą Jackiem DeJohnette, kiedy zrealizowano takie albumy, jak „Standards Live”, „Inside Out” czy„Changeless”, Jarrett de facto stworzył jedną z najlepszych formacji w historii muzyki synkopowanej: po Modern Jazz Quartet...

1790

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]