Reklama

Kasa kulturalna

Kasa kulturalna

23.06.2009
Czyta się kilka minut
Aby rozmawiać o "rewolucji kulturalnej" Jerzego Hausnera, nie wystarczy znajomość wywiadu z byłym wicepremierem, który ogłosiła "Gazeta Wyborcza". Trzeba przeczytać przygotowany przez niego obszerny raport.
K

Kompleksowej reformy zarządzania kulturą nie udało się przeprowadzić od 1989 r., choć próbowała już Izabella Cywińska, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Teraz zespół kierowany przez Jerzego Hausnera przygotował na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego analizę obecnego stanu kultury w Polsce i projekt reformy. Jego niektóre założenia poznaliśmy dzięki wywiadowi, którego były minister w rządach Leszka Millera i Marka Belki udzielił "Gazecie Wyborczej" (10 czerwca). Cywińska, odpowiadając teraz Jerzemu Hausnerowi na łamach (20 czerwca), przyznała, że kiedy przed rokiem została dyrektorem teatru Ateneum, "struktura organizacyjna była tam bardziej PRL-owska niż 20 lat temu w poznańskim Teatrze Nowym, kiedy z niego odchodziłam". Czy coś ma szansę się zmienić?

Pies ogrodnika

Przerost zatrudnienia (jeden...

8388

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]