Reklama

Jesień średniowiecza

Jesień średniowiecza

02.11.2020
Czyta się kilka minut
S

Szanowni Państwo! Siedzę sobie tutaj, za wysokim stołem, na Nowogrodzkiej, w siedzibie wielką literą Partii. Za plecami mam spalone mosty. Ustrój robię nowogrodzki. Ten ustrój jest całkowicie zgodny z Konstytucją, innego ustroju być nie mogło. Tymczasem na ulicy młodzież, nieletnia, przeszkolone dzieci, wulgarnie skandują techno, tłumnie a wulgarnie podskakują mi, z inspiracji obcych sił, i się cieszą. A mamy przecież ciężki stan, epidemii, covidu, stan, w którym zakazane demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi.

Ale jest też inny aspekt, a właściwie ten sam. Dokonywane są ataki na kościoły, ataki bezprecedensowe, w historii Polski niebywałe, ataki na depozyt moralny dzierżony przez Kościół, na jedyny system moralny ever, poza którym jeno nihilizm. Nihilizm niebywałej wręcz wulgarności, wyrażany demonstracyjnie przez dzieci na ulicy, powoduje, że szkodliwość...

1957

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Albowiem historia narodu polskiego kończy się na mnie, na mojej partii, na moim kazaniu." AMEN!!! :-)

Ciśnie mi się tylko jedno na usta w*********ć!

Panie Klata...Jest Pan Wielki !!!

Można powiedzieć za Galileuszem,"a jednak się kręci".

Trump przegrał ponieważ głównie amerykańska młodzież a zwłaszcza ciemnoskóra amerykańska młodzież zagłosowała na Joe Bidena. A dlaczego młodzież głosowała na kandydata demokratów ? Wcale nie dlatego, że Trump jest gruboskórny i arogancki. Joe wygrał ponieważ Donald ograniczył wolność Amerykanom poprzez drastyczne ograniczenie dotacji dla klinik aborcyjnych. However nie zaryzykował bym twierdzenia, że to interwencja Ducha Świętego zadecydowała o zwycięstwie staruszka ( Biden jest najstarszym prezydentem w historii USA a jego popularna ksywa to śpiący Józek ). Chociaż gdyby poprosić o wypowiedź panią teolog Zuzannę to pewnie by jednak obarczyła Ducha Świętego odpowiedzialnością za zwycięstwo Bidena. A tak na marginesie. Mieszkam w odległości jednego kilometra od malborskiego zamku. Tego rodzaju konstrukcja byłaby wyzwaniem dla współczesnych budowlańców. A ludzie średniowiecza jakoś sobie poradzili. Bez komputerów, dźwigów a nawet rowerów. Straszyć średniowieczem to można ludzi inteligentnych inaczej. Ja ludzi średniowiecza, z pewnymi wyjątkami, podziwiam.

Jak zwykle trafnie Szanowny, mam nadzieję, nie, jestem pewien, że odpowiednie osoby z otoczenia Decydenta w USA już bookują bilety, żeby zdążyć spotkać się z Panem , celem zaqsięgnięcia dalszych rad. Ciekawi mnie tylko co będzie, jeśli nie będą to osobnki czystej, aryjskiej białej rasy? Proszę im nie odmawiać. W końcu, nawet Pani Vice może Szanownego nie zadowolić kolorem swej skóry. Jeśli kiedykolwiek spróbuje odwiedzić nasz, tak ważny Kraj, nieskalana partia trzyliterowa , z pewnością na to się nie zgodzi. I tak trzymać. Wstaliśmy z kolan. Czego dowodzi Geniusz z Nowogrodzkiej i jego Koleś z Z Ministerstwa Edukacji (Narodowej, oczywiście).

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]