Reklama

Jak wolność smakuje

Jak wolność smakuje

14.04.2014
Czyta się kilka minut
Państwo polskie przypomina czasem pijaka sunącego od krawężnika do krawężnika. Pijaka, który w momentach trzeźwości dokonał rzeczy wielkich.
Fot. Bartek Sadowski
M

MICHAŁ OLSZEWSKI: Jak się Pan czuje w wolnej Polsce jako przedsiębiorca?
WŁADYSŁAW FRASYNIUK: Ale zaznaczam: to nie może być rozmowa o tym, jak jest źle. Ja jestem dumny z minionych 25 lat – żeby było jasne. Nie należę do zgorzkniałych. Mam po prostu szereg uwag.
Pytanie o działalność gospodarczą musi być powodem do narzekań?
Musi. Przedsiębiorca w Polsce ciągle traktowany jest jak potencjalny złodziej. Tak było po Okrągłym Stole, tak jest i dzisiaj. W czasie, gdy byłem posłem, w parlamencie przedsiębiorca postrzegany był jako potencjalny przestępca i mimo upływu lat nic się nie zmieniło. Jak pan zapyta typowego polityka o kontakty z biznesem, odpowie ze strachem w oczach: „ja się z nimi nie spotykam”, chyba że na cmentarzu, jak Chlebowski z Sobiesiakiem. Jak wobec tego stanowić prawo, jeżeli nie przechodzi ono przez...

20029

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]