Reklama

Jak strażnik w muzeum

Jak strażnik w muzeum

14.08.2017
Czyta się kilka minut
Thierry Bizot, producent telewizyjny i pisarz: W moim nawróceniu nie trzeba szukać niczego spektakularnego. Może poza tym, że wszystko w życiu wywróciło mi do góry nogami.
Thierry Bizot SANDRINE ROUDEIX / LEEMAGE / EAST NEWS
A

ANNA GARYCKA-BALMITGÈRE: Książka „Catholique anonyme” („Katolik anonimowy”), czyli autobiograficzny opis Pańskiego nawrócenia, szybko stała się bestsellerem i zapoczątkowała we Francji modę na nową kategorię literatury. W jaki sposób człowiek z branży mediów i marketingu staje się nagle figurą współczesnego chrześcijanina?

THIERRY BIZOT: Za każdym razem, kiedy daję świadectwo o moim spotkaniu z Jezusem, słyszę to pytanie, jakbym był jakimś mafioso lub zabójcą! Wizerunek producenta telewizyjnego jest bardzo niekorzystny – ludzie wyobrażają sobie, że w tym zawodzie pracują wyłącznie cynicy myślący tylko o pieniądzach. Producent telewizyjny, który odkrywa wiarę? To tak, jakbym powiedział, że jestem transwestytą w Lasku Bulońskim... Po prostu szok.

Ale czy ja jestem jakąś figurą? Chyba nie, jestem raczej dyżurnym katolikiem w środowisku mediów, w którym...

13251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zachwycający i niezwykle poruszający wywiad .

Neo?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]