Reklama

Jak stracić twarz

Jak stracić twarz

03.09.2019
Czyta się kilka minut
Eksperci ujawniają, że Facebook od kilku lat ma patent na to, żeby bez informowania użytkownika włączać przedni aparat telefonu, robić zdjęcie twarzy i rozpoznawać emocje. Po co?
Ż

Żeby sprawdzać, jak użytkownicy odbierają treści na Facebooku. Patent jest, zgoda jest, tylko eksperci jeszcze nie wiedzą, czy Facebook już to robi. Hmm, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że robi. Bo może. Posiadanie pełnego pakietu ludzkich emocji jest wizją, której trudno się oprzeć. Co za patent. Facebook celuje nam w twarz, zasysa informacje, które następnie sprzedaje. Komu? Byle komu, byle zapłacił.

Patentów bez liku, zresztą. Walka z terrorem na całego, Echelon, Prism, Pegasus... a właśnie: nasze prawe i sprawiedliwe służby specjalne nabyły Pegasusa. Co Pegasus może nam zrobić? Wszystko. System umożliwia nieograniczony dostęp do głośnika, mikrofonu, kamery i wszystkich treści naszego smartfona. CBA rezolutnie odmawia komentarza, podczas gdy dobrzy ludzie z Kanady wykryli ślady używania Pegasusa w Polsce, przez Polaków, przez służby służące Polakom, oczywiście. Czy Pegasus...

2560

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]