Reklama

Jak Silvio odbywa swoją karę

Jak Silvio odbywa swoją karę

12.05.2014
Czyta się kilka minut
Groteska jak z filmu Morettiego – tak pewien włoski korespondent komentował spektakl, którego był uczestnikiem w miniony piątek.
S

Setka dziennikarzy z prasy i TV koczowała od świtu przed ośrodkiem opiekuńczym pod Mediolanem – otoczonym barierkami, policją i ekipą prywatnych osiłków – by uchwycić moment, gdy pod drzwi pawilonu dla chorych na Alzheimera podjedzie limuzyna Silvia Berlusconiego. Tu właśnie ekspremier i główny lider polityczny ostatniego dwudziestolecia Włoch odbywa nakazane przez sąd prace społeczne.
Potem jak stado baranów wszyscy stali cztery godziny w nadziei, że po spełnionym obowiązku Silvio rzuci choć słówko. „Poszło dobrze” – oznajmił, dodając, że dyrekcja prosiła, by nie urządzał tu konferencji. Na dłuższe wywody pozwolił sobie potem w TV: relacjonował, że na razie zapoznał się z obiektem, że opowiadał pacjentom dowcipy i rozmawiał o Milanie; jako właściciel tego klubu ma wspólne tematy z wiekowymi kibicami. Obiecał, że następnym razem przywiezie klubowe zegarki.
Taka to będzie...

2715

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]