Ładowanie...
Jak pisać o Kościele?
TYGODNIK POWSZECHNY: Czy dziennikarz piszący o Kościele może być osobą niewierzącą?
JAROSŁAW GOWIN: A czy trzeba być muzułmaninem, by pisać o islamie? Stawianie takiego wymogu byłoby absurdalne.
KS. ADAM BONIECKI: Moim zdaniem publicystyka niewierzących czy wątpiących jest nawet dla Kościoła pożyteczna. Gdy Adam Michnik napisał książkę „Kościół, lewica, dialog”, to przy okazji powiedział parę rzeczy, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy.
MARCIN PRZECISZEWSKI: Problem w tym, że Kościół nie jest tylko instytucją, ale także wspólnotą wiary. Wiara może ułatwić zrozumienie rzeczywistości kościelnej.
RAFAŁ ZAKRZEWSKI: Rozróżnijmy dwa poziomy. Jest instytucja ziemska, o której można pisać jak o każdej innej, relacjonując instytucjonalną warstwę kościelnej rzeczywistości, i jest rzeczywistość duchowa, która wymaga od dziennikarza...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Kup książkę
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]