Reklama

Ładowanie...

Po burzy, przed burzą

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Ludzie dziwnie się czują, kiedy słyszą, że o ważnej, dotyczącej także ich debacie zostali poinformowani komunikatem nie tylko - sit venia verbo - mdłym i pełnym banalnych stwierdzeń, ale, co gorsza, niemającym wiele wspólnego z rzeczywistością. Może byłoby dla nich lepiej, żeby nie wiedzieli?.
O

Opublikowanie jednego głosu z dyskusji biskupów na Jasnej Górze wcale jej nie odzwierciedla. Decydując się na ujawnienie wypowiedzi kard. Stanisława Dziwisza, nie o to nam chodziło, podobnie jak nie chodziło nam o epatowanie różnicą zdań w łonie Episkopatu. O przebiegu debaty nie posiadamy dostatecznej wiedzy, choć jak każdy katolik w Polsce bylibyśmy jej bardzo ciekawi. Jedynym argumentem za wydrukowaniem przez "Tygodnik" wypowiedzi Metropolity krakowskiego była jej treść: pozbawiona akcentów polemicznych, na tyle osobista, że nie mogła być odczytana jako głos całego dostojnego zgromadzenia, doskonale ukazuje istotę problemu toruńskiej rozgłośni, tak jak widzi ją wielu członków Kościoła. Oczywiście, nie wszyscy.

Jeśli chodzi o upublicznianie różnicy zdań wśród biskupów, uczynił to Arcybiskup Przewodniczący, dając w sposób niezwykle subtelny - w dwóch...

5426

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]