Reklama

Po burzy, przed burzą

Po burzy, przed burzą

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Ludzie dziwnie się czują, kiedy słyszą, że o ważnej, dotyczącej także ich debacie zostali poinformowani komunikatem nie tylko - sit venia verbo - mdłym i pełnym banalnych stwierdzeń, ale, co gorsza, niemającym wiele wspólnego z rzeczywistością. Może byłoby dla nich lepiej, żeby nie wiedzieli?.
O

Opublikowanie jednego głosu z dyskusji biskupów na Jasnej Górze wcale jej nie odzwierciedla. Decydując się na ujawnienie wypowiedzi kard. Stanisława Dziwisza, nie o to nam chodziło, podobnie jak nie chodziło nam o epatowanie różnicą zdań w łonie Episkopatu. O przebiegu debaty nie posiadamy dostatecznej wiedzy, choć jak każdy katolik w Polsce bylibyśmy jej bardzo ciekawi. Jedynym argumentem za wydrukowaniem przez "Tygodnik" wypowiedzi Metropolity krakowskiego była jej treść: pozbawiona akcentów polemicznych, na tyle osobista, że nie mogła być odczytana jako głos całego dostojnego zgromadzenia, doskonale ukazuje istotę problemu toruńskiej rozgłośni, tak jak widzi ją wielu członków Kościoła. Oczywiście, nie wszyscy.

Jeśli chodzi o upublicznianie różnicy zdań wśród biskupów, uczynił to Arcybiskup Przewodniczący, dając w sposób niezwykle subtelny - w dwóch...

5426

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]