Reklama

Inne światy, inne języki

09.11.2010
Czyta się kilka minut
Wtorek, 2 LISTOPADA
l

l Festiwal rozpoczęło spotkanie poświęcone "Geografii przemocy". Z Jeanem Hatzfeldem, francuskim reporterem wojennym, autorem przetłumaczonych na język polski "Strategii antylop" (otrzymał za nią Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego) i "Linii zanurzenia", oraz ze szwedzkim pisarzem Svenem Lindqvistem (autorem "Terra nullius" i "Wytępić całe to bydło") rozmawiała laureatka Nagrody Kościelskich i autorka książki "Rondo de Gaulle’a", Olga Stanisławska. Obaj pisarze odwołują się do twórczości Josepha Conrada: tytuł książki Lindqvista "Wytępić całe to bydło" jest zawołaniem Kurtza z "Jądra ciemności".

l Katarzyna Bazarnik i Zenon Fajfer otworzyli wystawę dzieł liberackich. Czym jest liberatura? Literaturą totalną, w której "tekst i przestrzeń książki stanowią nierozerwalną całość". Licznie zgromadzone eksponaty można na co dzień oglądać w Małopolskim Instytucie...

13013

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]