Reklama

Infolinia

Infolinia

08.10.2013
Czyta się kilka minut
Od producenta krawatów po dostarczyciela dronów – każdy szanujący się biznesmen uruchamia infolinię.
K

Krawat się nie zawiązuje? Dzwonimy – ciepły głos napełnia nas otuchą i wskazuje obszerną ofertę krawatów na gumce. Dron zanadto warczy? – niedźwiedzi bas zaleca reset komputerów. Proszek do prania ma smak zbyt wytrawny? – energiczna operatorka proponuje wizytę u toksykologa i psychiatry. Świat przedsiębiorców czyni wszystko, co w jego mocy, byśmy nie czuli się sami wobec grozy technologii. Wobec ponurej i depresyjnej perspektywy stania się w oczach ogółu osobnikami niezaawansowanymi biznes dba o nasze zaawansowanie – i za to mu chwała.
Wbrew opiniom kontestatorów świat jest znacznie bardziej różowy niż ongiś. Dzisiejsza oferta kontaktu z ludźmi życzliwymi i kompetentnymi przerasta wszystko, co w ramach szeroko pojętej życzliwości ludzkość miała do zaproponowania od swego zarania. Cóż z tego, że życzliwość ta jest elementem komercji? Nic. Rzuca się w oczy asymetria pomiędzy...

2911

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]