Reklama

Ile waży bezrobocie

Ile waży bezrobocie

17.09.2012
Czyta się kilka minut
I ty możesz stracić pracę – z taką świadomością żyje coraz więcej Polaków: od budowlańców, przez nauczycieli, po dziennikarzy. Jak to jest – zostać bezrobotnym? Czy można się podnieść po traumie? Są ludzie, którzy znaleźli sposób.
Fot. Tomasz Wiech
P

Polska gospodarka dostała zadyszki, to już pewne. Przestajemy być zieloną wyspą wzrostu ekonomicznego na mapie pogrążonej w regresie Europy. I nawet jeśli nie staniemy się Atlantydą, która w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy pogrąży się w odmętach chaosu społecznego na wzór grecki – co nieustannie wieszczy opozycja – zapłacimy za bessę cenę nie do oszacowania. Według prognoz tylko do końca roku pracę stracić ma ok. dwustu pięćdziesięciu tysięcy osób. Ucierpią nie tylko masowo zwalniani finansiści, nauczyciele, budowlańcy z firm, pogrzebanych przez kontrakty przy inwestycjach związanych z EURO czy dziennikarze (po prasowych gremialnie tracą posady telewizyjni), ale także ich rodziny. Lekko licząc: zimą 2013 r. ze skutkami bezrobocia pośrednio może się zetknąć ok. miliona kolejnych osób.

Jak opisać ten czarny scenariusz? Jak zmierzyć i wycenić indywidualne dramaty ćwierć...

19251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]