Reklama

Ile się można trzymać stołka

Ile się można trzymać stołka

09.11.2014
Czyta się kilka minut
Niektórzy kandydaci wygadują straszne głupoty. Słucham o tych wielkich inwestycjach, które będą skończone za cztery lata... Przecież to nierealne: na duże projekty trzeba co najmniej ośmiu.
Prezydent Piotr Uszok przed nowym budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Katowice, 6 listopada 2014 r. Fot. Michał Łuczak dla „TP”
R

Rządzi miastem od 1998 r. Trzy razy wygrywał wybory w pierwszej turze. Wszyscy byli przekonani, że kolejną kadencję ma w kieszeni: duże partie – pewne porażki – nie chciały nawet wystawiać kontrkandydatów. Jednak 59-letni absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, kiedyś sztygar w kopalni Murcki, wprawił konkurencję i wyborców w osłupienie: ogłosił, że teraz już nie będzie walczyć o fotel prezydenta.
Dlaczego? Wystarczy mu mandat radnego, o który będzie ubiegał się z założonego przez siebie Forum Samorządowego? Marzy o wielkiej polityce? Postanowiłem sprawdzić u źródła. Źródło umówiło się na rozmowę nie w gabinecie, lecz przed budynkami, które zostały wybudowane podczas jego ostatniej kadencji. Po sąsiedzku stoją tu siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskie i kończone Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Pokazując je, mój rozmówca pęka z dumy: mówi,...

15949

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]