Reklama

Hot Fuzz: Ostre psy

Hot Fuzz: Ostre psy

06.06.2007
Czyta się kilka minut
R

Reżyser Edgar Wright i aktor Simon Pegg oddychają pastiszem. W znakomitym "Wysypie żywych trupów" (2004) wzięli na warsztat horrory, a w "Hot Fuzz: Ostrych psach" mierzą się z filmem policyjnym. Bohaterem jest sierżant Angel (Pegg) - policjant tak dobry, że aż niepożądany. Jego wyczyny pomniejszają wizerunek kolegów z londyńskiego posterunku, więc góra decyduje o przeniesieniu go do malutkiego Sandford, prosto za piec pana Boga. Główny dowcip filmu polega na tym, że sielanka nagle zaczyna pękać i bohater musi to pęknięcie załatać.

"Hot Fuzz" jest najśmieszniejszą komedią sezonu. Jeśli jednak obrać ją z całej przepysznej farsowości, okazuje się być przede wszystkim filmem o Wielkiej Brytanii, kraju wielusetletniej tradycji, który nagle musi sobie radzić z inwazją multikulturalizmu i ponowoczesności. Angel musi się zmierzyć z pytaniem: jeśli rzeczywiście "mój...

2334

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]