Reklama

Warto zobaczyć

14.03.2022
Czyta się kilka minut
W

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom

Dokumentalny, reż. Evgeny Afineevsky, Ukraina/USA/Wielka Brytania 2015, Netflix, YouTube (tu za darmo, ale wersja tylko z angielskimi napisami)

Chciałoby się to oglądać niczym dokument historyczny, ale rzeczywistość nie pozwala. Surowy zapis „zimy w ogniu” z przełomu 2013 i 2014 roku przywołuje gorącą atmosferę Euromajdanu, czyli ogólnonarodowego zrywu Ukraińców krwawo tłumionego przez oddziały Berkutu. Film otrzymał nominację do Oscara.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Komedia/kryminał, reż. Mateusz Rakowicz, Polska 2021, Polsat Box Go

Najsłynniejszy włamywacz PRL-u jako bohater popkultury? Twórcy filmu tworzą wokół Najmrodzkiego fantastyczne uniwersum, pełne barwnych postaci, szalonych pościgów, dawnych gadżetów i niezapomnianych przebojów. A przy okazji zgrabnie wprowadzają widza...

1855

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]