Reklama

Gwiazdki, języki, potrzeby

Gwiazdki, języki, potrzeby

10.08.2003
Czyta się kilka minut
W miejscu, do którego nie docierają gazety i nie ma telewizora, człowiek czuje się z początku trochę dziwnie i niewygodnie, wkrótce jednak zaczynają się w nim budzić refleksje, dotyczące niektórych ludzkich potrzeb. Czy są one prawdziwe, czy wykreowane przez kogoś z zewnątrz i narzucone?.
G

Gwiazdki

Nauczyłam się korzystać z folderów Biur Podróży. Należy się kierować ilością gwiazdek przy hotelach - a rebours. Wiem już bowiem, za co przydziela się hotelom gwiazdki. Za ,,wystrój" pokoju, z telewizorem włącznie. Za salę telewizyjną, siłownię i sklep hotelowy. Za basen. Za bliskość dyskotek i centrum handlowego. Za animatora rozrywki.

Trzeba więc unikać jak ognia hoteli pięcio-  i czterogwiazdkowych, a z ogromną podejrzliwością podchodzić do trzygwiazdkowych. Trzeba szukać hoteli z dwiema gwiazdkami, a - jeżeli w ogóle to możliwe - z jedną.

Ideałem byłby hotel w ogóle bez gwiazdek. Wystarczą te, które widzi się wieczorem na niebie, kiedy się idzie brzegiem morza po nieoświetlonej, pustej plaży...

Języki

Zabawne jest przysłuchiwanie  się na pustawej...

2658

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]