Reklama

Granice wytrzymałości

Granice wytrzymałości

24.08.2003
Czyta się kilka minut
Wątpliwości co do tego, czy opis stanu rzeczy dokonany przez nowy rząd nie został świadomie przeinaczony tak, by stary rząd okazał się gorszy niż był w rzeczywistości, nie stanowią jeszcze przedmiotu oburzenia, bo do kłamstwa w polityce tak bardzo przywykliśmy, że trudno nas zaskoczyć.
P

Ponadto zawsze nowy rząd kłamie i tylko miarą kultury demokratycznej jest to, czy obywatele zdają sobie sprawę, co ze stwierdzeń i obietnic nowego rządu jest wzięte z księżyca, a co jest realne. Więc jeżeli nawet śledztwo wykaże, że doszło tu do przeinaczenia prawdy, będziemy naturalnie oburzeni, ale ten rząd tej partii do wszystkiego nas już przyzwyczaił.

Inaczej natomiast ma się sprawa z pewnymi pryncypiami, które są wyższe i ważniejsze niż interesy każdego kolejnego rządu, a mianowicie ze stanem państwa. Jestem przekonany, jak niemal wszyscy, że ostatni okres rządu Jerzego Buzka nie należał - delikatnie mówiąc - do udanych i nie musiał mnie o tym przekonywać SLD. Wszelako był to poprzedni rząd w niepodległej i demokratycznej Polsce, zaś następny stanowi jego kontynuację. Państwo jest to samo, obywatele ci sami i kontynuacja polityki służącej interesom...

3542

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]