Reklama

Gra

Gra

17.06.2013
Czyta się kilka minut
W sieci pojawiła się wersja próbna nowej gry komputerowej pod nazwą „Sprawdź, ile ciebie we mnie”. Wersja próbna, bo nie jest to projekt dopracowany w detalach.
Z

Zasady gry są następujące: ankietowany – gra ma formę ankiety właśnie – powinien dążyć do maksymalnego dopasowania do profilu światopoglądowego ankietera. Osiągnięcie stu procent przynosi satysfakcję zgodności. Niedopracowanie polega na niezbyt szczęśliwym zastosowaniu odpowiedzi: „trudno powiedzieć”. Jak donoszą liczni testujący grę, przy użyciu tego klawisza wobec wszystkich 21 pytań otrzymuje się wynik aż w 55 procentach zgodny z poglądami pytającego. To element zdecydowanie zniechęcający. Obnażanie braku opinii w tych czasach, a zwłaszcza w kraju, w którym wszyscy mają jedynie słuszne zdanie na dowolny temat, wygląda na potknięcie albo na mimowolne wyświetlenie prawdy takiej oto, że mało kto ma tu poglądy na tematy bardziej skomplikowane – że ankietujący i ankietowani mają lękliwe odruchy. Owszem, może być i tak, że ankietujący zabezpiecza się dziś klawiszem „trudno powiedzieć”,...

2910

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]