Reklama

Gorączka odbudowy

Gorączka odbudowy

09.02.2010
Czyta się kilka minut
Świat hojnie wspomaga Haiti, ale pieniądze to nie wszystko. Trzeba je jeszcze sensownie wydać. Przydadzą się tu wnioski z niedawnej akcji pomocy ofiarom azjatyckiego tsunami.
P

Ponad pięć lat po katastrofalnej fali, która zdewastowała wybrzeża Oceanu Indyjskiego zabijając 230 tys. ludzi, niemal nie widać pozostałości tej tragedii. Bezdomni dostali nowe schronienia. Kurorty turystyczne w Tajlandii, Sri Lance czy Malediwach szybko wróciły do dawnego życia. Stolica indonezyjskiego Acehu jest całkowicie odbudowana z gruzów, do naprawy została jeszcze tylko nadmorska szosa. Wszystko to dzięki ofiarności społeczności międzynarodowej. Na rzecz ofiar tsunami zgromadzono rekordową kwotę 13,5 mld dolarów.

Dziś reakcja na dramat Haiti jest równie budująca: w ciągu pierwszych dwóch tygodni od trzęsienia ziemi udało się zebrać około miliarda dolarów, czyli więcej niż w podobnym okresie przed pięciu laty. Problemem nie jest brak pieniędzy, tylko to, jak je wydać.

Wtedy do Azji trafiły m.in. viagra, kostiumy świętego Mikołaja,...

6325

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]