Reklama

Garton Ash: obronimy Unię

Garton Ash: obronimy Unię

03.04.2017
Czyta się kilka minut
„Wierzę, że Europejczycy znają wartość Unii.
M

Może nie widzieliśmy jeszcze wielkiej mobilizacji w obronie wspólnej Europy, ale sądzę, że wynika to z faktu, iż ludzie jeszcze nie do końca wierzą, że zagrożone jest samo jej istnienie” – mówił w rozmowie z „TP” brytyjski historyk Timothy Garton Ash. Jego zdaniem większość obywateli Unii nie odczuwa zagrożenia na własnej skórze. Kiedy jednak zaczną, zwłaszcza młodsi Europejczycy staną w obronie Unii.

„Współcześni 30-latkowie nie pamiętają wielkich zmian sprzed ćwierćwiecza. Jednak teraz są pokoleniem kluczowym. Ich mobilizacja zmieniłaby wiele” – twierdzi Garton Ash. Dodaje również: „Już dziś wielu ludzi w całej Europie chce jej większej elastyczności, zwiększenia praw dla państw poza strefą euro i parlamentów narodowych. Są sceptycznymi Europejczykami, nie będąc eurosceptykami. Taka postawa może otworzyć drogę do głębokich reform”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]