Reklama

Filmy spoza kina

Filmy spoza kina

30.07.2007
Czyta się kilka minut
Najcenniejsza na festiwalu Era Nowe Horyzonty jest okazja do rozmowy, spieranie się o sens kina w czasach, kiedy tak trudno twórcom wydobyć z siebie indywidualny ton - i jeszcze trudniej zainteresować nim widza.
Wrocław. Na festiwalowe imprezy pomagał trafić specjalnie ustawiony drogowskaz
P

Po przenosinach z Cieszyna festiwal organizowany przez Romana Gutka na dobre zadomowił się we Wrocławiu. Nabrał jeszcze większego rozmachu, który zrazu przytłacza, ale potem uczy mądrego wyboru i krytycznego spojrzenia. Filmy wyselekcjonowane tu zostały co prawda z dużą starannością, z uwzględnieniem wszystkiego, co żywotne i świeże w dzisiejszym kinie i co warte przypomnienia w jego historii. Jednakże festiwalowy widz wrzucony na tak rozległe wody, musi sam odnaleźć swoje horyzonty, często na przekór festiwalowym trendom.

Najcenniejsza na festiwalu ENH jest okazja do rozmowy, spieranie się o sens kina w czasach, kiedy tak trudno twórcom wydobyć z siebie indywidualny ton - i jeszcze trudniej zainteresować nim widza. Jak wiele można powiedzieć przy pomocy filmowego medium, wskazuje nagrodzony przez wrocławską publiczność film "Potosi: czas podróży" Rona...

8889

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]