Reklama

Nawigując w kinie

Nawigując w kinie

17.07.2012
Czyta się kilka minut
We Wrocławiu w II połowie lipca po prostu trzeba być. Tam spija się śmietankę z najlepszych światowych festiwali, tam uzupełnia się zaległości tak z filmowej klasyki, jak i awangardy.
Emmanuelle Riva, której w filmie partneruje Jean-Louis Trintignant fot. Gutek Film
C

Chciałoby się wreszcie zrobić sobie prawdziwe wakacje i choć raz wykreślić Nowe Horyzonty ze swojego letniego kalendarza. Ale nie ma rady – we Wrocławiu w drugiej połowie lipca po prostu trzeba być. Tam spija się śmietankę z najlepszych światowych festiwali, tam uzupełnia zaległości tak z filmowej klasyki, jak i awangardy. Miejscowe multipleksy zawłaszczone przez kino z najwyższej półki co roku wypełniają się kilkutysięcznym tłumem, w którym – prócz wiernych kinomaniaków – jest coraz więcej ludzi z branży krajowej i zagranicznej. Co więcej, dyrektor festiwalu Roman Gutek od lat konsekwentnie wyprowadza kino artystyczne z niszowego obiegu kin studyjnych, a Nowe Horyzonty rozlewają się w różnych kierunkach. I tak już od września wrocławski multipleks „Helios” pod kierownictwem Gutka zamieni się w wielosalowe kino z artystycznym programem. Wspierany przez miasto projekt w ramach...

9389

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]