Reklama

Ewangelizatorzy w Kostrzynie

Ewangelizatorzy w Kostrzynie

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Kto nigdy nie był na Przystanku Woodstock, ten nie zrozumie, jak bardzo bywalcy festiwalu w Kostrzynie są wyczuleni na punkcie swobody i wolności.
B

Barierki odgradzające sceny, przy których ochroniarze sprawdzali zawartości plecaków, pojawiły się tu pierwszy raz od początku istnienia Przystanku i od razu zepsuły atmosferę.

Jednak na całym terenie imprezy były miejsca, gdzie „podwyższonego ryzyka” nie było. Jedno to Pokojowa Wioska Kryszny, gdzie woodsto­ckowicze posilają się tanim wegetariańskim jedzeniem. Drugie to Przystanek Jezus.

W tym roku ewangelizatorzy rozbili swój namiot bliżej centrum festiwalowego pola niż w poprzednich latach, gdy w gruncie rzeczy byli poza terenem festiwalu. Było też bardziej profesjonalnie. Z rockowymi zespołami, świadectwami, spotkaniami z gośćmi. Bp Grzegorz Ryś przestrzegał ewangelizatorów przed zmuszaniem do wiary. „Radykalna miłość szanuje człowieka do końca” – mówił.

A uczestnicy Przystanku Woodstock, o których bezpieczeństwo nikt nie musiał tu przesadnie dbać, czuli się na Przystanku Jezus wyjątkowo swobodnie. Furorę robili wolontariusze chodzący po woodstockowym polu z miską, wodą i kartonem z napisem: „Myjemy nogi”. – My tylko naśladujemy Jezusa – wyjaśniali. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]