Reklama

open eyes economic summit 2019

Ewangelia Anny

Ewangelia Anny

19.06.1994
Czyta się kilka minut
T

Ta niezwykła książeczka jest swego rodzaju apokryfem — świadectwem spotkania dwojga przyjaciół: dwudziestoletniego Fynna i pięcioletniej Anny, którzy przeżyli razem przygodę „znajdowania pana Boga”. Autor — jak przystało na twórcę prawdziwego apokryfu — kryje się pod pseudonimem legendarnego bohatera irlandzkich opowieści zwanych feniańskimi lub osjanicznymi. Jego relacja ma zresztą w sobie także coś bajecznego — chociaż najbardziej zdumięwające jest w niej właśnie to, że zdaje sprawę z rzeczywistych wydarzeń.

Od pierwszych stron historia Fynna i Anny oczarowuje jedynym w swoim rodzaju urokiem, właściwym literaturze Wysp Brytyjskich: ma w sobie coś z magii zaskoczeń Chestertona, coś z mądrości bajek Lewisa, coś ze słonecznego uśmiechu Dickensa, a także sporo irlandzkiego rubasznego humoru ludowych pogaduszek nad kuflem piwa. Ta historia małej dziewczynki, która uciekła z...

8482

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]