Reklama

Eutanazja systemowa

07.01.2013
Czyta się kilka minut
Jak nazwać postępowanie instytucji, które mają dbać o nasze zdrowie, a odmawiają nam leczenia? Jak odpowiadać na maila, w którym ktoś pisze, że osoba 80-letnia jest niedopuszczana do służby zdrowia ze względu na swój wiek?
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Żałujesz?
JERZY OWSIAK: W życiu! Czego tutaj żałować, skoro po krótkim czasie burzy i nieporozumienia moja wypowiedź została zrozumiana zgodnie z intencjami. W wywiadzie, który w ogóle nie dotyczył tego tematu, nigdzie nie powiedziałem, że jestem za eutanazją. Ale gorące głowy natychmiast podchwyciły ten wątek, próbując mi coś wmawiać i sprowadzając w mediach moją wypowiedź do przekazu „uśpić dziadka, uśpić babcię”, co jest oczywistym nieporozumieniem.
Tomasz Terlikowski pyta, kiedy Orkiestra zacznie zbierać na eutanazję... Nie znam człowieka osobiście, tylko z mediów. Ale skoro publicznie zadaje takie pytanie, to odpowiadam grzecznie i spokojnie: „Nigdy”. Podobnie mogę odpowiedzieć zresztą na wiele innych pytań, np. „Kiedy Jerzy Owsiak zacznie kraść samochody w Niemczech?”.
Ustalmy to...

4433

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]