Reklama

Europa wygrała, choć nie zwyciężyła

Europa wygrała, choć nie zwyciężyła

26.06.2007
Czyta się kilka minut
Zmagania na unijnym szczycie obserwowało 2100 dziennikarzy. Jak nigdy dotąd byli oni odcięci od informacji. I jak nigdy dotąd zamknięci w swych narodowych "kącikach.
W

W budynku Justus Lipsus politycy obradują na górze, dziennikarze siedzą na dole. Dzielą ich mury, ale łączy jedno: ci na górze mówią głównie o własnych narodowych interesach, ci na dole siedzą w narodowych grupkach. Dominuje Europa narodów i państw, a wraz z tym Europa stereotypów i uprzedzeń, czasem wrogości i obojętności.

Podział zaczyna się na kilka dni przed szczytem. W atrium i salach, w których pracować mają dziennikarze, ustawiane są stoły, instalowane łącza. Zaledwie technicy skończą, a już na stołach pojawiają się kartki z rezerwacjami. Tu dwa stoły przejęli Włosi, tam cały rewir będzie hiszpański, tu kilkadziesiąt miejsc wzięli Francuzi, tam "prasa niemiecka". Połowa dziennikarzy obsługujących spotkanie dopiero dojedzie, ale o stanowiska pracy martwić się nie musi, koledzy na miejscu zadbali, by wszyscy siedzieli razem. Także Polacy: też siedzą...

7496

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]