Reklama

Ekipa Makucha

Ekipa Makucha

22.06.2015
Czyta się kilka minut
Poznajcie piątkę gojów, którzy tworzą festiwal kultury żydowskiej. Jeden z najlepszych na świecie.
Od lewej: Paweł Kowalewski, Katarzyna Wydra, Janusz Makuch, Kornelia Binicewicz, Robert Gądek Fot. Michał Ramus
K

Kiedy Kornelia Binicewicz mówi ze sceny, wędrują ku niej wszystkie spojrzenia. W telawiwskim klubie przy Bulwarze Rotszylda opowiada o nadchodzącym Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie: dziesięciu dniach koncertów, wykładów, warsztatów, wystaw i spacerów. Młoda publiczność zastyga w skupieniu. Będzie jej słuchać do świtu; Kornelia wróci później za konsolę i – jako didżejka – poprowadzi imprezę do końca.

W festiwalowym zespole pracuje od siedmiu lat. Odpowiada za koncepcję programu i jego nowe elementy. Po godzinach gra w didżejskim duecie Easy Cheesy, zbiera winylowe płyty i prowadzi audycję Sam Szał w Off Radiu Kraków.

Kornelia: – Z wykształcenia jestem antropologiem kultury. Wychowałam się na szkołach hermeneutyki i fenomenologii, które kazały mi szukać połączeń, wspólnych kontekstów. Na Festiwalu mówimy o temacie, który uległ przerwaniu – moją misją jest łączenie...

8386

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Takie właśnie "Kochajmy Żydów" jest uprawiane przez rząd USA, rządy wielu krajów europejskich i chyba nasz rząd także. Sądzi się powszechnie, że z polityką "Kochajmy Żydów" łatwiej domknąć budżet. Dlatego inaczej należy patrzeć na deklaracje polityków, a inaczej na inicjatywy kulturalne. Te ostatnie są zdecydowanie bardziej autentyczne, wypływają z ludzkich serc i niosą więcej dobra.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]